Peeling skóry głowy – wprowadź swoją pielęgnację na wyższy poziom!
Dążąc do zdrowych i pięknych włosów, warto zadbać o regularne wykonywanie peelingu skóry głowy. To idealny zabieg dla wszystkich tych, którzy chcą naturalnie wzmocnić włosy, nadając im blasku i objętości. Jesteś ciekawa, czym jest peeling skóry głowy i jak włączyć go do pielęgnacji włosów? A może poszukujesz skutecznego przepisu, by przygotować go w domowym zaciszu? Podpowiadamy, dlaczego warto i jak wykonać taki zabieg krok po kroku!
Z tego artykułu dowiesz się:
- czym jest peeling skóry głowy,
- jak usunąć martwy naskórek na skórze głowy,
- jakich kosmetyków używać do pielęgnacji skóry głowy,
- jak zrobić domowy peeling skóry głowy,
- o czym pamiętać podczas peelingowania skóry głowy.
Czym jest peeling skóry głowy?
Dbając o pielęgnację włosów, często myjemy włosy szamponem, zapominając o tym, że to skóra głowy stanowi bazę dla zdrowych i mocnych włosów. Peeling skóry głowy to zabieg, który pozwoli Ci zadbać o włosy „u podstaw”, intensyfikując codzienne działanie szamponu i odżywki.
Skóra głowy, podobnie jak skóra twarzy czy ciała, posiada gruczoły łojowe i potowe. A sam peeling skóry głowy ma zapewniać podobne efekty. Czyli usuwać martwy naskórek, nadmiar sebum i codzienne zanieczyszczenia. Ich nadmierne gromadzenie się może wiązać się ze swędzeniem głowy, nieświeżym wyglądem włosów czy słabszym wnikaniem składników aktywnych zawartych w kosmetykach do pielęgnacji włosów. Innym skutkiem nadmiernego gromadzenia się sebum oraz zanieczyszczeń, może być czerwona skóra głowy, a nawet ból cebulek włosów. Dokładne oczyszczanie skalpu ze wszelkich zanieczyszczeń to zadanie, z którym doskonale poradzi sobie peeling do skóry głowy!
Peeling skóry głowy – dlaczego warto go wykonywać?
Peelingi przeznaczone do skalpu mają pozytywny wpływ na ogólną kondycję włosów oraz pozwalają na dokładnie oczyścić skórę głowy, usuwając martwy naskórek.
Co więcej, delikatny masaż głowy wykonywany podczas peelingu, poprawia ukrwienie skóry głowy, przyspieszając wzrost włosów. Co więcej, dotlenia cebulki włosów, co ogranicza wypadanie włosów. Zabieg reguluje wydzielanie sebum i pomaga uporać się m.in. z takim problemem jak łupież suchy. Kosmetyk posiada właściwości oczyszczające oraz ułatwia wchłanianie składników aktywnych zawartych w kolejnych krokach pielęgnacji włosów.
Co daje peeling głowy? Dzięki regularnemu wykonywaniu zabiegu będziesz mogła cieszyć się:
- dokładnym oczyszczeniem skalpu z martwego naskórka, codziennych zanieczyszczeń oraz pozostałości kosmetyków,
- mniejszą skłonnością do swędzenia skóry oraz powstawania podrażnień,
- wzmocnionymi cebulkami i mniejszym wypadaniem włosów,
- ochroną przed nadmiernym wypadaniem włosów i łojotokowym zapaleniem skóry,
- włosami uniesionymi u nasady, które wolniej się przetłuszczają, szybciej rosną i są bardziej lśniące.
Pamiętaj jednak, że efekty są uzależnione od Twojej regularności. Dopiero regularne złuszczanie i oczyszczenie skóry głowy przyniesie oczekiwane rezultaty i poprawi kondycję włosów.
[blog_products_carousel]
Naturalny peeling do skóry głowy – wypróbuj glinkę
Glinki kosmetyczne są cenione za swoje dobroczynne właściwości w pielęgnacji twarzy i ciała. Jednak czy wiedziałaś, że możesz wykorzystać je również do peelingowania skalpu?
Glinki kosmetyczne są naturalnymi minerałami, bogatymi w cenne składniki odżywcze oraz mikro i makroelementy. Są to m.in.: magnez, wapń, żelazo, potas, cynk, selen i wiele innych. Stosowane na skórze głowy podczas peelingowania wykazują właściwości detoksykujące, odkażające i normalizujące pracę gruczołów łojowych. Oprócz tego mogą mieć pozytywny wpływ na porost włosów, ponieważ pobudzają mikrokrążenie i poprawiają ukrwienie.
Jaki peeling do skóry głowy wybrać?
Wybór odpowiedniego peelingu głowy zależy od potrzeb skóry i rodzaju włosów. Do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i swędzenia skóry głowy, warto sięgnąć po peeling enzymatyczny, który delikatnie złuszcza naskórek, nie podrażniając skalpu. Alternatywą dla skóry normalnej jest peeling cukrowy, który mechanicznie usuwa zanieczyszczenia i martwy naskórek, jednocześnie poprawiając mikrokrążenie i niwelując swędzenie skóry głowy. Popularny peeling kawowy nie tylko oczyszcza ujścia mieszków włosowych, ale może również lekko przyciemnić kolor włosów. Jeśli Twoim problemem jest nadmierne wydzielanie sebum, wybierz oczyszczający peeling, który skutecznie reguluje pracę gruczołów łojowych (np. peeling trychologiczny). Dobrym wyborem jest także nawilżający peeling z dodatkiem naturalnych składników, jak żel aloesowy, który regeneruje skórę głowy lub szampon peelingujący, którego możesz używać na codzień. Peelingi skóry głowy z glinki czy cukru to prosty sposób na poprawę kondycji włosów i widoczne efekty stosowania peelingu w regularnej pielęgnacji włosów. Domowe peelingi możesz także wykonać łącząc drobinki cukru (2 łyżki cukru), płatki siemienia lnianego, płatki owsiane i olej kokosowy lub kwas mlekowy oraz ulubioną odżywkę. Aby przygotować peeling jogurtowy lub peeling solny możesz także wykorzystać inne artykuły, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.
Domowy peeling do skóry głowy z glinką – jak go zrobić?
Domowy peeling skóry głowy możesz wykonać samodzielnie, korzystając z szamponu oraz glinki dopasowanej do Twoich indywidualnych potrzeb.
Idealną bazą dla peelingu skóry głowy będzie szampon pozbawiony agresywnych detergentów. Oczyści on włosy i skórę głowy – łagodnie, ale skutecznie. W tej roli dobrze sprawdzi się szampon do włosów cienkich i delikatnych z Terapii Naturals Sensitive. Jego formuła bazuje na ekstraktach roślinnych i ceramidach, które pielęgnują włosy i skórę głowy już w trakcie mycia. Poprawiając przy tym elastyczność oraz ułatwiając rozczesywanie włosów i chroniąc je przed uszkodzeniami.
Kolejnym elementem, który przyda się przy peelingowaniu skalpu, jest glinka. Do tego celu polecamy glinkę białą lub glinkę Ghassoul. Glinka biała będzie świetnym wyborem dla skóry wrażliwej i delikatnej, ze skłonnością do łupieżu. Natomiast glinka Ghassoul sprawdzi się u osób, które posiadają gęste włosy i chcą unieść fryzurę u nasady, a także zminimalizować przetłuszczanie się włosów.
Przepis na peeling skóry głowy:
- 2 łyżki szamponu Naturals Sensitive
- 1 płaska łyżka wybranej glinki
Jak zrobić peeling skóry głowy? Krok po korku
By wykonać peeling do skóry głowy, wymieszaj ze sobą 2 łyżki szamponu Naturals Sensitive z 1 płaską łyżką wybranej glinki, aż do utworzenia gładkiej masy. Aby zmiękczyć i nawilżyć zrogowaciały naskórek, do domowego peelingu dodaj także dwie łyżki żelu aloesowego. Sprawdź nasze kosmetyki naturalne i wybierz glinkę dopasowaną do Twoich potrzeb.
Jak stosować peeling do skóry głowy? Peeling z glinki na włosy
Po połączeniu glinki z szamponem nałóż mieszankę na mokre włosy. Gotowy peeling aplikuj opuszkami palców z głową pochyloną w przód. Dzięki temu z łatwością dotrzesz do skalpu. Masaż głowy wykonuj przez około 3 minuty, delikatnymi, okrężnymi ruchami. Następnie spłucz włosy i umyj je delikatnym szamponem Naturals Sensitive. Na umyte włosy nałóż maskę do włosów Naturals Sensitive, która skrywa w sobie bogactwo naturalnych składników, dzięki czemu poprawia strukturę włosów, skutecznie je wzmacnia, a także nawilża skórę głowy.
Peeling skóry głowy – jak stosować?
Zastanawiasz się, jak stosować peeling do skóry głowy? Dla najlepszych efektów peeling głowy warto wykonywać regularnie. Powszechnie przyjmuje się, że zabieg warto wykonywać raz w tygodniu, jednak w rzeczywistości jest to indywidualna kwestia i kluczowa będzie tu obserwacja potrzeb Twojej skóry oraz sygnałów, które Ci wysyła.
Zbyt rzadkie wykonywanie peelingu może nie przynieść zauważalnych efektów. Natomiast zbyt częste – efekt odwrotny od zamierzonego, ponieważ może doprowadzić do uszkodzenia warstwy ochronnej, a w efekcie do wzmożonej pracy gruczołów łojowych.
Kiedy zrobić peeling głowy?
Peeling skóry głowy warto wykonać, gdy zaobserwujesz problemy na skalpie. Na przykład, gdy na skórze głowy znajduje się łupież lub pojawiają się swędzenie, podrażnienia, zaczerwienienia, krostki. A także, gdy zauważysz, że Twoje włosy szybciej się przetłuszczają, wolniej rosną i brak im lekkości i objętości.
Na częstsze peelingowanie skalpu mogą pozwolić sobie osoby z włosami przetłuszczającymi się lub borykające się z łupieżem (co 2-3 mycia). Natomiast u osób ze skórą wrażliwą rekomenduje się wykonywanie zabiegu średnio co dwa tygodnie. Pamiętaj również, że w zależności od potrzeb Twojej skóry zmianie ulega nie tylko częstotliwość, ale również glinka stosowana do peelingu skalpu.
Peeling skalpu to niezwykle prosty, a przy tym bardzo skuteczny zabieg, który warto włączyć do codziennej pielęgnacji włosów. Dla widocznych efektów masaż skóry głowy najlepiej wykonywać regularnie, wzbogacając dobroczynne działanie szamponu i odżywki.
W domowym zaciszu najprościej wykonać peeling skóry głowy z glinką, który łatwo i skutecznie usuwa martwy naskórek i dba o skalp, a w efekcie pozwala cieszyć się naturalnie piękną fryzurą!
Peeling z glinki do skóry głowy – sposób na piękne włosy i lepszą kondycję skóry głowy!
Skóra głowy to miejsce, o którym często zapominamy podczas codziennej pielęgnacji. A przecież dokładnie tak, jak reszta ciała posiada gruczoły łojowe i potowe. A co za tym idzie, jest miejscem gromadzenia się martwego naskórka, nadmiaru sebum i codziennych zanieczyszczeń. Ich nagromadzenie może skutkować uciążliwym swędzeniem głowy. Często też gorszym wyglądem i wypadaniem włosów oraz słabszym wchłanianiem się kosmetyków do pielęgnacji włosów.
Dokładne oczyszczenie skalpu za pomocą peelingu skóry głowy pozwoli Ci zadbać o kondycję skóry. Oczyszczenie skalpu z martwego naskórka zmniejszy uczucie swędzenia skóry i skłonność do podrażnień. Skorzystają na tym także cebulki włosów, które zostaną w ten sposób naturalnie wzmocnione. A Twoja fryzura zyska na objętości i stanie się bardziej lśniąca.
Peeling skóry głowy możesz wykonać samodzielnie, wybierając odpowiednią glinkę kosmetyczną. Najlepiej postawić na bogaty w mikro i makroelementy kosmetyk o właściwościach detoksykujących i normalizujących pracę gruczołów łojowych. Jako baza do peelingu sprawdzi się także szampon pozbawiony agresywnych detergentów. Peeling wykonuj regularnie, raz na tydzień. Efekty będą widoczne gołym okiem!