Zabiegi pielęgnacyjne SPA to prawdziwa uczta dla naszej skóry, ciała, duszy i zmysłów. Chyba nie ma nic innego, co by skuteczniej koiło nasze nerwy i rozluźniało, jednocześnie przynosząc tak wiele korzyści naszej urodzie. Niestety większość z nas nie dysponuje wystarczającą ilością wolnego czasu, aby móc regularnie poddawać się pielęgnacyjnym zabiegom w profesjonalnych salonach SPA. Rozwiązanie? Domowa świątynia urody, którą zorganizujemy bez większego wysiłku i nie wydając dużo pieniędzy. Co zrobić i w co się zaopatrzyć, aby móc rozkoszować się wyjątkowymi chwilami SPA w domowym zaciszu? Jak zrobić domowe SPA? Podpowiadamy.
Domowe SPA DIY - dlaczego warto samodzielnie urządzić sobie SPA?
SPA to z łaciny Sanus Per Aquam, czyli dosłownie "zdrowy przez wodę". Oznacza to, że zabiegi SPA są rozwiązaniem nie tylko dla naszej urody, ale i dla zdrowia oraz ogólnego samopoczucia. Pielęgnacja twarzy, ciała, włosów przynosi konkretne efekty estetyczne. Jednocześnie poddając się pielęgnacyjnym rytuałom, możemy skutecznie się zrelaksować i wypocząć. Zabiegi SPA idealnie łączą w sobie moc kosmetyków, elementy aromaterapii, kojącą muzykę i nastrój, jaki tworzy przytulny blask świec. Efekt? Chwile spędzone w domowym SPA sprawią, że nasza skóra będzie idealnie oczyszczona, nawilżona i odżywiona, mięśnie rozluźnione, ciało i umysł zrelaksowane, a zmysły ukojone. Po wieczorze spędzonym w domowym SPA z pewnością będziemy lepiej spały. Dodatkowo, nie musimy nigdzie wychodzić. Wszystko, co jest nam potrzebne dla zdrowia i urody, możemy mieć w domowym zaciszu. Zatem przystępujemy do dzieła. Jak zrobić domowe SPA?
Jak zrobić domowe SPA - poradnik krok po kroku
W naszym poradniku dowiesz się dokładnie, jak zrobić domowe SPA. Tutaj każdy etap ma istotne znaczenie dla końcowego efektu zabiegów. Popołudnie lub wieczór SPA warto sobie wcześniej zaplanować, jednocześnie zaopatrując się w niezbędne kosmetyki i akcesoria. Wtedy z pewnością cały nasz pielęgnacyjny rytuał będzie przebiegał w sposób niezakłócony. W łazience warto przygotować prawdziwy gabinet urody i odnowy biologicznej. Zadbaj o nastrojowy blask świec, kojące zapachy i relaksującą muzykę.
Cały rytuał SPA oprzemy o kilka etapów. Pierwszy z nich to aranżacja łazienki. Kolejne dotyczyć będą poszczególnych zabiegów wykonywanych na konkretną część ciała. Zaczniemy od prysznica, aby następnie przejść do peelingu całego ciała, a poprzez relaksująca kąpiel dotrzeć do nawilżania i odżywienia naszej skóry.
Domowe SPA DIY - od czego zacząć, co będzie potrzebne?
Dla odpowiedniej aranżacji łazienki potrzebne nam będą wspomniane już wcześniej świece, olejki w kominku zapewniające kojący zapach (m.in. odprężająca lawenda, szałwia, olejek geraniowy, czy też sandałowy), nastrojowa muzyka, przyjemnie miękkie ręczniki, ulubiona zielona, owocowa lub ziołowa herbata i przekąski (gorzka czekolada, orzechy, owoce sprawdzą się idealnie). Wszak SPA to uczta dla zmysłów i dla ciała!
W zakresie kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych, z pewnością warto zaopatrzyć się w rękawicę Kessa lub szczotkę do peelingu, a także preparaty odpowiednio do:
- demakijażu (np. dedykowany terapii oczyszczającej dwufazowy płyn do demakijażu Basic Cleaner),
- peelingu / oczyszczania skóry twarzy i ciała (np. regenerujący peeling cukrowy Bloom Essence i oczyszczający peeling enzymatyczny do twarzy Basic Cleaner),
- kąpieli (żel pod prysznic, płyn / sól / piana / pianka/ kula do kąpieli),
- nawilżania skóry twarzy i ciała (w tym m.in. rozświetlający eliksir do twarzy Eternal Glow, który pozostawi z nami efekty zabiegów domowego SPA na dłużej),
- odżywienia skóry twarzy i ciała (krem, balsam, maska),
- dłoni i stóp (np. odżywcza maska do rąk Regeneration Dermo Expert).
Dobrym rozwiązaniem są tutaj z pewnością gotowe zestawy dedykowane rytuałom pielęgnacyjnym w domowym SPA jak Rytuał Czarna Orchidea. Wszystko, co potrzebne, będziemy mieć w zestawie, nie martwiąc się, że czegoś nam w naszym domowym SPA zabraknie.
Jak zrobić domowe SPA? Poznaj najlepsze zabiegi
Tak, jak w przypadku profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych wykonywanych w centrach SPA, tak i pielęgnacja w domowym zaciszu powinna przebiegać według ustalonego schematu. To zagwarantuje nam najlepsze efekty i skuteczność każdego wykorzystanego kosmetyków. Swoje domowe SPA rozpocznij od oczyszczającego, odprężającego prysznica. Kolejny ważny etap to dogłębne oczyszczanie skóry całego ciała, dlatego postaw na organiczny peeling, który oczyści skórę, zapewni jej skuteczny detoks, a jednocześnie wygładzi i doda energii. Świetnie sprawdzą się tutaj m.in. wyciągi z herbaty matcha, czy też eksfoliatory ze skały wulkanicznej. Po przyjemnie gorącej, odprężającej kąpieli (np. z relaksującą solą do kąpieli o odprężającym zapachu Eternal Gold, która wzmacnia, oczyszcza i poprawia kondycję skóry, czy też garścią ziół - lawendą bądź rozmarynem) możemy przejść do konkretnych zabiegów.
Domowe SPA dla twarzy
Pielęgnację twarzy należy zacząć od starannie wykonanego demakijażu. Możemy do tego użyć ulubionego olejku, płynu lub pianki. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj również czarne mydło Savon Noir o właściwościach silnie nawilżających i eksfoliujących. Kolejny krok to peeling, po którym przyjdzie czas na maseczkę. Tę powinnyśmy zaaplikować na twarz, szyję i dekolt. Może to być maska nawilżająca, regenerująca, czy też odmładzająca. Wybór zawsze dostosowujemy do indywidualnych wymagań naszej cery. Gdy maseczka zacznie działać, postarajmy się zrelaksować i odprężyć, dodatkowo kładąc na powieki nawilżająco-rozświetlające płatki lub po prostu waciki nasączone naparem z rumianku. Na koniec warto nanieść na twarz dedykowany naszej cerze krem. Nie zapominamy tutaj o specjalistycznym kremie pod oczy.
Domowe SPA dla włosów
Jeśli podczas domowych zabiegów SPA chcemy zadbać także o włosy, podczas kąpieli warto nanieść na pasma olejek lub bogatą w olejki i naturalne ekstrakty roślinne maskę, która odżywi, nawilży i zregeneruje włosy (np. maska do włosów suchych i matowych Naturals Argan Shine). Po aplikacji kosmetyku głowę owijamy ręcznikiem. Preparat pozostawiamy na włosach od 10 do 15 minut, następnie dokładnie spłukujemy.
Domowe SPA dla dłoni i stóp
Wśród rytuałów pielęgnacyjnych domowego SPA nie może zabraknąć troski o nasze dłonie i stopy. Na delikatną skórę dłoni polecamy łagodne peelingi enzymatyczne, z kolei dla stóp można sięgnąć po gruboziarnisty peeling cukrowy lub solny. Zmęczonym stopom ulgę przyniesie moczenie w kąpieli z dodatkiem ziół lub soli o odprężającym zapachu i właściwościach relaksujących ciało.